انواع سایت ها

انواع سایت ها از نظر کاربرد:

 

۱-سایت فروشگاهی

۲-سایت شخصی

۳-سایت اطلاع رسانی(معرفی محصولات،خدمات،اخبارو…)

۴-سایت خدمات آنلاین

۵-سایت آرشیو(آرشیو های فیلم،عکس،آهنگ و…)

۶-سایت های بازی آنلاین

۷-وب سایت های علمی و دانشگاهی

 

در اینجا به تعریف چند تا از انواع سایت ها می پردازیم:

 

تعریف فروشگاه اینترنتی(سایت فروشگاهی):

 

در واقع فروشگاه اینترنتی یک وب سایت است که محصولات در بستر اینترنت برای فروش عرضه می شود؛ این محصولات می‌تواند فیزیکی یا مجازی باشد..

محصولات در دسته بندی‌هایی، بخش بندی شده اند و با انتخاب دسته بندی یا جستجوی محصول مشخص وارد صفحه محصول شده واطلاعات مرتبط به آن محصول را به طور کامل مشاهده کرد.و پس از آن اقدام به خرید کرد.

 

 

 

سایت شخصی:

 

معمولا این نوع سایت ها معمولا برای سخنرانان،دکترها و… مناسب است. سخنرانان وقتی در سمینار یا در مجالس سخنرانی میکنند بعد از مراسم فیلم یا صوت سخرانی خود را در سایت شخصی خود منتشر میکنند یا دکتر ها در سایت شخصی خود توصیه های بهداشتی میکنند و یا یکسری آموزش های ابتدایی و اولیه می دهند و تحقیقات خود را در مورد برخی بیماری ها ارائه می دهند.

 

 

سایت های بازی آنلاین:

  

بازی آنلاین در اصطلاح به معنی بازی های شبکه ای می باشند که از ساختار شبکه های کامپیوتری فراتر رفته و وارد بعد جدیدی به نام بعد اینترنتی یا شبکه جهانی اینترنت شده اند در گذشته برای ارتباط بین دو کامپیوتر یا چند کامپیوتر برای انجام بازی انلاین از کابل های سخت افزاری سیمی جهت ایجاد ارتباط بین دو کامپیوتر استفاده می شد که در نوع خود یک پیشرفت بسیار بزرگ در صنعت بازی محسوب می شد چون بازی از محیط ROBOT خارج شده و طرف مقابل در بازی به جای یک شخص مجازی یک شخص حقیقی قرار می گرفت و الان سایت های بازی آنلاین فراوانی وجود دارد که میتوان در آن با آدم هایی در سر تا سر جهان بازی کرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *