نصب ورد پرس

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز میخواهیم نصب ورد پرس در هاست را به شما آموزش دهیم به این منظور لازم است که شما با یکسری از تعاریف اولیه اشنا باشید که در اینجا به آنها می پردازیم.

وبلاگ چیست؟

اصطلاح Log به معنای ثبت کردن است و وبلاگ، برای ثبت رویدادها و اتفاق‌ها و حرف‌های روزانه متولد شد.

در واقع، نخستین وبلاگ ها، وب‌سایت‌هایی بودند که نویسندگان‌شان آن‌‌ها را به سرعت به‌روز می‌کردند و هر بار، مطلبی درباره‌ی روزمرگی‌های خود در‌ آن منتشر می‌کردند.

*وبلاگها بعد از وبسایت‌ها به وجود آمدند.

وب سایت چیست؟

 وب سایت ها مجموعه ای از صفحات هستند که در فضای اینترنت قرار دارند و در آنها اطلاعاتی شامل فیلم،عکس،متن،صوت و… وجود دارد.

سرور چیست؟

سرور ها بطور کلی کامپیوتر های همیشه روشن هستند که به کامپیوترهای دیگر که تحت یک شبکه اند سرویس ارائه می دهد، که حتی سرور ها نقش کامپیوتر های دیگر را که تحت شبکه می باشند، مشخص می کند.

هاست چیست؟

کامپیوتر های بسیار قدرتمندی هستند که همیشه روشن و به اینترنت متصل هستند و اطلاعات شما بر روی آن ثبت میشود.

دامنه چیست؟

همان ادرس سایتتان است که با سرچ آن سایتتان را بالا می آورد.

 

نصب ورد پرس

برای شروع کار ابتدا باید فایل ورد پرس را از اینترنت دانلود کنید(فایل به صورتzip است)و بعد وارد نرم افزار سرور خود میشوید،سپس وارد      filemanager<public_htmi > Control Panel شده و بعدupload file  را انتخاب کرده و فایل ورد پرس را به صورت zipانتخاب و آپلود می کنیم و یه نوار شروع به پر شدن می کند که وقتی نوار سبز شد یعنی آپلود تمام شده است و بعد گزینه ی here (در دایرکت ادمین) می زنیم و به صفحه قبل بر میگردیم و بعد فایل ورد پرس را انتخاب کرده و بعد گزینه ی Extractرا میزنیم تا آن را از فشرده سازی خارج کنیم.

پس از استخراج آن تمامی فایل ها ی درون آن پوشه را cut (add to clip board)کرده و در public_htmi، past  (move clip board fileshere)را می کنیم،سپس صفحه اینترنت خود را reloadمی کنیم و دکمه ی برو بریم در صفحه ی جدید که باز شد را می زنیم و بعد اطلاعات لازم را پر می کنیم برای ثبت اطلاعات باید دوباره به وارد نرم افزار سرور خود مراجعه کنید و بعد گزینه های

my sqlmanagement<create new database را میزنیم و در قسمت اول نام ،در قسمت دوم یوزر نیم،در قسمت سوم پسورد خود رامی زنیم و بعد گزینه بساز را میزنیم و به ما اطلاعاتی که لازم داشتیم را می دهد،سپس این اطلاعات را در صفحه ورد پرس وارد می کنیم و گزینه ی راه اندازی را زده و بعد در صفحه جدید نام کاربری و پسور را زده و وارد مدیریت سایت خود می شوید و می توانید مدیریت و طراحی سایت خود را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *