نحوه ی پست گذاشتن در ورد پرس

چگونه در ورد پرس پست بگذاریم؟

امروز می خواهیم نحوه ی پست گذاشتن در سایت با ورد پرس را آموزش دهیم برای این کار ابتدا وارد ورد پرس می شویم سپس در نوار ابزار سمت راست گزینه ی نوشته ها و بعد افزودن نوشته را انتخاب می کنیم .

 

درقسمت عنوان،عنوان موضوع خود را می نویسیم.در باکس پایینی مطالبی را که می خواهیم را می نویسیم و اگر نیاز به افزودن عکس یا فیلم بود گزینه ی بار گذاری پرونده چند رسانه ای را انتخاب می کنیم و بعد بارگذاری پرونده ها  را زده و تصویر یا فیلم مورد نظر خود را آپلود می کنیم. اگر عکس یا فیلم مورد نظر نیاز به اصلاحاتی داشت روی عکس کلیک می کنیم و بعد مداد را انتخاب می کنیم و تنظیمات خود را اعمال می کنیم یا می توانیم در هنگام آپلود قبل از تایید نهایی می توانید در سمت چپ گزینه ی ویرایش تصویر را بزنید و تصویر خود را ادیت کنید.

در تغییرات نهایی متن هایی که مهم تر هستند را انتخاب کرده و در قسمت تیتر آن را برحسب اهمیتش از تیتر یک تا تیتر شش تغییر می دهیم.

در نوار ابزار بالای نوشته مان می توانیم خیلی کارهای دیگر از جمله تغییر فونت متن،تغییر رنگ و سایز نوشته،لینک دادن به متن و… را انجام دهیم.پس از ادیت های نهایی در قسمت سمت چپ میتوانیم انتخاب کنیم که متنی که می خواهیم منتشر کنیم در چه دسته بندی مثلا:ورزش،سینما،اخبار،هنرو… باشد همچنین می توانیم یک عکس شاخص برای پستمان انتخاب کنیم. درست انتخاب کردن این عکس بسیار مهم است زیرا قبل از قابل مشاهده بودن مطلب این عکس نشان داده می شود و اگر جذاب نباشد کاربران آن مطلب را نگاه نمی کنند.

در قسمت بر چسب ها سعی کنید کلمات کلیدی مهم مرتبط با موضوعتان را انتخاب کنید و اگر این بر چسب ها زیاد باشند برای سئوی سایتتان مناسب است.

پس از تمام شدن تغییرات و تنظیمات لازم می توانید انتشار را بزنید تا در سایت بارگذاری شود و اگر مطلبتان ناقص است و نیازمند زمان بیشتری هستید می توانید ذخیره پیش فرض را انتخاب کنید که در اینصورت مطلبتان منتشر نمی شود اما آن را ذخیره میکند و شما میتوانید بعدا ادامه ی کارتان را انجام دهید و به روشی که گفته شد آن را منتشر کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *