۳ راه برای افزایش سرعت premiere pro

اگر شما یک تولید کنندۀ محتوای ویدیویی باشید، احتمالا نام پریمیر پرو را شنیده‌اید. ادوبی پریمیر پرو یکی از نرم افزارهای ویرایش ویدیو است که توسط شرکت ادوبی و به عنوان بخشی از برنامه‌ی Adobe Creative Cloud عرضه شده است. برنامه ادوبی پریمیر ابتدا در سال ۱۹۹۱ و برای سیستم‌های عامل مک وارد بازار شد و نرم افزار پریمیر پرو، نسخۀ دوباره طراحی شده‌ی آن است که در سال ۲۰۰۳ جانشینش شد و از آن زمان تمرکز خود را بر روی ادیت ویدیو گذاشته است.

این برنامه بیشتر برای افراد حرفه‌ای مناسب است که می‌خواهند تغییراتی فراتر از ویرایش‌های ساده را انجام دهند. به کمک نرم افزار پریمیر پرو می‌توانید نوار خام ویدیو را به اثر سینمایی تماشایی تبدیل کنید. این نرم افزار با سایر محصولات ادوبی نیز به خوبی در ارتباط است و این موضوع به کاربران این برنامه کمک می‌کند تا اطلاعات و اثر مد نظر را بدون اینکه وقفه‌ای در کارشان ایجاد شود، بین نرم افزارهای مربوطه جابه‌جا و ویرایش کرده و محصولی خلاق تولید کنند، اخیرا این نرم افزار ویرایش فیلم شاهد افزایش محبوبیت زیادی بوده است.

در این مقاله قصد داریم ۳ راه برای افزایش سرعتتان در پریمیر پرو آموزش دهیم، پس اگر یک متخصص تولید محتوا، ادیتور یا حتی فیلمساز هستید، یا با هر شغلی از پریمیر پرو استفاده می‌کنید، ما را همراهی کنید.

  • پاک کردن Cacheها

Cache چیست؟ پریمیر کارهای شما را دائما فایل‌بندی و ذخیره می‌کند تا اگر قصد انجام دوبارۀ آنها را داشتید به کارتان سرعت ببخشد. این اطلاعات یا همان cacheها بر روی هارد شما ذخیره می‌شود و شما باید هر از چند گاهی آن‌ها را پاک کنید. برای پاک کردن از داخل منوی Edit، روی prefrences، سپس media cache و در نهایت delete کلیک کنید.

مطمئن شوید گزینۀ delete unused media cache files انتخاب شده باشد. به این شکل همۀ cacheها پاک می‌شود.

برای پردازش بهتر cacheها بهتر است از یک هارد مجزا و پرسرعت (مانند SSD) استفاده کنید. می‌توانید از داخل Browse مکان جدید را انتخاب کنید.

گزینۀ دیگری که وجود دارد پاک کردن cacheها به صورت خودکار است که به کار و پروژه‌های شما بستگی دارد.

در حالت پاک کردن cache به صورت خودکار by defult زمان ۹۰ روز است که شما می‌توانید آن را تغییر دهید.

  • انتخاب پلی‌بک رزولوشن

ممکن است پروژه‌های سنگینی کار کرده باشید مانند ۴k,8k و با افکت‌های زیاد که باعث شود پریمیر نتواند بر روی full آن را نمایش دهد. گزینه‌ای در پریمیر وجود دارد برای نمایش دادن با رزولوشن پایین‌تر که از داخل آن می‌توانید حالات ۴/۱، ۸/۱ و… را پخش کنید و در نتیجه تصویرتان روان‌تر در خود برنامه نمایش داده می‌شود.

مورد دیگر mute یا خاموش کردن همۀ افکت‌های داخل برنامه است. گاهی پیش می‌آید که شما از افکت‌ها، لومیتری‌کالرها و… زیادی استفاده می‌کنید که پریمیر توان نمایش همۀ آن‌ها را ندارد. می‌توانید با استفاده از گزینۀ fx، همۀ لایه‌ها و افکت‌هایی که استفاده کردید را خاموش کنید. با این کار افکت‌ها پاک نمی‌شود بلکه فقط داخل برنامه mute می‌شود تا بتواند ویدیو را به شما راحت‌تر و روان‌تر نمایش دهد. از tool bor، fx را انتخاب کنید تا افکت‌ها خاموش شوند.

اگر این گزینه برای شما فعال نبود از داخل پلاس (+) می‌توانید fx را پیدا کنید و آن را به صفحه اضافه کنید.

ممنون که با ما همراه بودید، اگر کسی را می‌شناسید که این مطلب برای او نیز مفید است، با او به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم درخواست مشاوره

میتوانید جهت دریافت مشاوره سریع با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

همراه: 09212834496

جهت درخواست مشاوره و تماس متخصص های ما با شما فرم زیر را کامل نمایید.

فرم درخواست مشاروه