تفاوت سایت ایستا و پویا

تفاوت سایت استاتیک با دینامیک چیست؟! شاید این سوال  برای شما هم در زمان سفارش یک سایت پیش آمده باشد.

سایت استاتیک یا ایستا سایت‌هایی هستند که نیازی به تغییر مداوم ندارند، به ندرت به روز رسانی می‌شوند و خدمات آنلاینی هم ندارند، معمولا این سایت‌ها تنها جهت معرفی استفاده می‌شوند. طراحی این سایت‌ها معمولا هزینه‌ی کمتری دارد اما هر گونه تغییر و به روز رسانی آن‌ها هزینه‌بر است. سایت‌های ایستا با زبان برنامه نویسی HTML و یا CSS کدنویسی می‌شوند و ما به تعداد صفحات سایت صفحات HTML خواهیم داشت و از آنجایی که این سایت‌ها پنل مدیریت ندارند و هر تغییری در آن‌ها نیاز به تغییر در کدنویسی دارد پس شما برای به روز رساندنش نیاز به یک برنامه نویس خواهید داشت.

اما سایت دینامیک یا پویا می‌تواند مداوم تغییر کرده و به روز شود و یا توسعه پیدا کند و هر گونه خدماتی را ارائه دهد. این سایت‌ها سئوی بهتری دارند زیرا برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل، آپدیت شدن مداوم سایت لازم است. بنابراین وب سایت‌های سئو، عموماً پویا طراحی می‌شوند. در این سایت‌ها می‌توان بی نهایت صفحه و بی نهایت نوشته تنها با چند کلیک ایجاد کرد و دیتای سایت هم حجم پایینی دارد.

برای طراحی سایت داینامیک می‌توان از زبان‌های برنامه نویسی PHP، ASP و… استفاده کرد و همچنین این سایت‌ها دارای سیستم مدیریت محتوا یا content management system (CMS) هستند. سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس با ایجاد پنل مدیریت، کاری می‌کند که بتوانید بدون نیاز به تغییر در کدنویسی، محتوا و ظاهر سایت خود را تغییر دهید.

هزینه‌ی برنامه نویسی این سایت‌ها بیشتر است و نیاز به نگهداری دارد اما شما را از پرداخت هزینه‌های بعدی خلاص می‌کند.

در این میان می‌توان به تقسیم بندی در حد وسط سایت‌های پویا و سایت‌های ایستا رسید، که می توان تحت عنوان سایت‌های نیمه پویا به آنها اشاره داشت.

در سایت‌های نیمه پویا، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی‌شود، منتهی ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم‌های خاص و یا ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت را می‌توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

میتوانید جهت دریافت مشاوره سریع با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

همراه: 09124854602

 

جهت درخواست مشاوره و تماس متخصص های ما با شما فرم زیر را کامل نمایید.

فرم درخواست مشاروه